Hamilelik Bebek Okulöncesi
Minik Kaşif  

YÜZDEKİ KIRIŞIKLIKLARI GİDERME

 

Daha genç ve güzel görünüme sahip olmak istiyor fakat iğneler ve ameliyat istemiyorsanız, üzülmeyin. Günde sadece 10 dakikanızı lifting masajına ayırarak sizi rahatsız eden kırışıklardan kurtulmanız mümkün.

 

 

Kaşların aşağı sarkması,göz kapaklarında torbaların başlaması,çizgilerin biraz daha derinleşmesi… Bütün bu saydıklarımız yaşlanmanın belirtileri. Ayna korkusu olmadan yaşamak, nasıl görünüyorum kabusundan kurtulmak için günde küçük zaman aralıklarıyla bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün. Masaj, sadece strese ve gergin kaslara iyi gelmekle kalmıyor aynı zamanda kırışıklıkların azalmasınada yardım ediyor. Kırışıklıklardan kurtulmak için illa güzellik merkezine gitmenize gerek yok. Size güzellik sağlayacak aynı zamanda stresten kurtaracak masaj teknikleri.

 

STRESİ AZALTIN
İşaret ve orta parmaklarınız yardımıyla şakaklarınıza daireler çizerek masaj yapın. Bunu yaparken derin nefes alıp verin ve masajı üç kez tekrar edin.

 

YÜZ KASLARINIZI GÜÇLENDİRİN
Orta parmaklarınızla kaş başlangıcından itibaren şakaklarınıza kadar olan bölgeyi ovuşturun. Bu hareketi üç kez olmak üzere,kaşlarınızın üst bölgesine, ikinci aşamada ise kaşlarınızın alt bölgesine uygulayın. Daha sonra aynı hareketi kaşlarınızdan başlayarak saç diplerinize doğru uygulayın ve buradan da şakaklarınıza doğru aynı baskıyla geri dönün.

 

KAŞLARINI KALDIRIN
Kaşlarınızı baş parmağınızın ve işaret parmağınızın arasına alın ve nazikçe,içeriden dışarıya doğru ovuşturun. Daha sonra parmak uçlarınızlabu bölgeye hafif baskı uygulayarak kaşlarınızı biraz yukarı doğru kaldırın.Bu masajı kaş çizginiz boyunca uygulayın.

 

ALNINIZDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULUN
Her iki elinizin parmaklarıyla alnınızın orta bölümünden hafif baskı yaparak dışa doğru alnınızı ovun.

 

YANAKLARINIZI CANLANDIRIN
Yanaklarınızın pembe ve gergin kalabilmesi için hergün parmaklarınızla burun bölgenizden başlayarak kulaklarınıza kadar masaj yapın. Bu haraketi yaparken iç tarafta kalan bölgelere daha hafif, elmacık kemiklerinin altında kalan bölgelere ise biraz daha fazla baskı uygulayın.

 
Etiketler: , , , , , ,

Görüşlerinizi paylaşın