Hamilelik Bebek Okulöncesi
Minik Kaşif  

SEVGİ-ÇOCUK-EBEVEYN

 

Tarifi olmayan mutluluk ve duygu yoğunluğu… Dünyanın en büyük aşkı olan anne, baba ve çocuk aşkı, onu kucağınıza aldığınız ilk andan itibaren başlıyor. Bu aşk her geçen gün daha kuvvetlenen ve büyüyen bir aşktır.

 

 

 

Hayat boyu çıkarsızca karşılık beklemeden sürekli onun için bir şeyler yapma çabası , sevginin en büyük göstergesidir. Çünkü o sizden bi parça aşkınızın meyvesi.

 

Sevgi, insanları birbirine bağlayan görünmez bağlarla insanları bağlayan çok ilginç bir duygudur. Sevgi evrenin özünde olan çok büyük bir güçtür. Anne ve babanın bebeğine sevgiside böyle güçlüdür. Bebeğin sevgi nesnesi de annesidir. Sevgi nesnesiyle ilişkisi, hayatla ilişkisini şekillendirir. Hayat, silgisi olmayan bir resim gibi şekillenir. Sevgi ise fırça darbeleri gibi çocuğun gelişen ruhunda iz bırakır.

 

Sevginin en yoğun yaşandığı birey çocuktur. Çocuk büyüdükçe sevgisini dağıtmayı öğrenir. Annesinden sonra babasını, ailesini ve oyuncaklarını sevmeye başlar. Sevginin doğru dağılımı, çocuğun kendi varoluşunu, evrendeki konumunu, evrensel bütünlük içindeki yerini bilmesi sonucu, bütün sevgi taşlarını doğru yere oturtmasıyla sağlanır. Çocuk kendini bütünün parçası gibi görür ve sevgi kartlarını yerli yerine koymayı başarır.

 
Etiketler: , , , , , , , , ,

Görüşlerinizi paylaşın