Hamilelik Bebek Okulöncesi
Minik Kaşif  

GÖZ ALTI MORLUKLARI

20131122011025851

 

 

Çoğu kadının en büyük sıkıntısıdır gözaltında veya çevresinde oluşan morluklar. Uzun uğraş isteyen bir sorundur hastalık,genetik,yorgunluk derken liste uzarr gider.Aşırı tuz tüketimi, stres, yorgunluk, uykusuzluk  en önemli sebeplerindendir. Krem, kapatıcı gibi birçok kimyasal ürünleri kullanırız ama  kurtulmak isterken cildimizi riske attığımızı unuturuz.  Bitkisel çözüm hem kısa sürede etkili sonuç almanızı sağlar hem de cilde zararı olmaz. 

 

 

Gelelim bu sorunu nasıl ortadan kaldırırız veya en azından tam gitmese de hafifletiriz işte bi kaç yöntem.

 

 

  • Her gün, düzenli olarak su içmelisiniz. Su, vücuttaki toksinlerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olur. Cildi gençleştirir ve cilt lekelerinin kaybolmasını sağlar.

 

  • Yarım kiviyi rendeden geçirin. Rendelenmiş kivinin içine, bir çay kaşığı buğday yağı ve bir çay kaşığı karıştırın. Önceden temizlediğiniz göz altına sürün ve 20 dk beklettikten sonra ılık su ile  göz çevrenizi temizleyin.

 

  • Sallama poşet çaylarını ya da demlediğiniz çayların çöplerini sakın atmayın. Çünkü çay,  en önemli bitkisel çözümlerden biridir. Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin.

 

  • Gözlerinize soğuk su ya da buz ile kompres uygulayın. Böylece hem gözlerinizi rahatlatmış hem gözaltı morlukları gider.
 
Etiketler: , , , , , ,

Görüşlerinizi paylaşın