Hamilelik Bebek Okulöncesi
Minik Kaşif  

ÇOCUKLAR VE CİPS

 

 

Masum gibi görünen renkli cıvıl cıvıl, ilgi çekici, albenili poşetlerin içine sığdırdıkları zehir yüklü yiyecek yani CİPSLER. Lütfen biraz daha duyarlı olalım bu konuda sevgili anneler. Çocuklarımıza kendi ellerimizle sunduğumuz  paketlerin içinde uzmanların onaylamadığı gıda maddeleri mevcut bu konuyla ilgili dikkatimi çeken bi araştırma okudum sizinle de paylaşmak istiyorum.

 

 

İngiltere de Bristols Üniversitesi tarafından  14.000  çocuk üzerinde  yapılan bir araştırmaya göre, cips yerine sebze-meyve yiyen çocukların daha zeki oldukları belirlendi. Araştırma sonucunu değerlendiren bilim adamları Çocuğunuzun zeki olamasını istiyorsanız, cipsler ve pizza yerine sebze-meyve yedirin dedi.

 

Araştırmada, küçük yaşlarda aşırı yağ, şeker ve tuz bulunan tüketen çocuklara göre, sebze-meyve tüketen çocukların zekası IQ 8 puan daha yüksek çıktı.

DR. Pauline Emmet ve DR. Kate Northstone başkanlığındaki bilim adamları, özellikle beynin en çok hızlı geliştiği dönem olan 0-3 yaş arasındaki çocukların sağlıklı beslenmesinin hayati olduğunun altını çiziyor.

 

DR. Northstone;  Ebeveynlerin, sağlıklı sağlıklı beslenmenin kilodan da öte etkilerinin olduğunu fark etmesi gerekiyor diye konuştu.

 

Bundan sonra çocuklara yedirdiğimiz ürünlere biraz daha dikkat edelim. Sağlıklı yaşamayı öğretelim.

 
Etiketler: , , ,

Görüşlerinizi paylaşın