Hamilelik Bebek Okulöncesi
Minik Kaşif  

ÇOCUKLAR İÇİN DİŞ FIRÇASI-MACUNU

 

 

 

165900885Diş ve ağız temizliğinin önemi çocuklara erkenden verilmelidir. Çocuklarınızın anlayabileceği şekilde dişlerin önemi ve temizliği anlatılmalıdır.Çocukların dişlerinin özellikle arka dişlerinin çıkmasıyla, dişlere daha fazla önem verilmelidir.

 

 

 

 

 

Yediklerinin çürüme ve leke yapmaması için çocuklarınızın dişlerini fırçalayın. Peki çocuklar için uygun fırç92347067a nasıl seçilmeli ? Çocuğunuzun ağız büyüklüğüne uygun, yumuşak kıllardan üretilmiş diş fırçaları kullanmalısınız. Fırçalar çok uzun süre dayanmaz çünkü çocuklar dişlerini fırçalarken fırçanın uç kısmını ısırmaktan çok hoşlanırlar, buda fırçanın erken yıpranmasına neden olur.Diş fırçasının ömrü zaten 3 aydır. Süreyi göz ardı etmeden fırçayı sık sık değiştirin.  Bebeklik döneminden 2 yaşına kadar olan dönemde bebek ve çocukların diş temizliğinde diş macunu kullanımı önerilmez. Çocuklar için diş macunu kullanımı 2 yaşından sonra olmalıdır. Diş macununu fırçaya çok çok az sürün ve çocuğunuza öyle verin.

 

Sabah kahvaltı sonrası ve gece yatmadan önce, sadece iki dakikalık fırçalama işlemi çocuğunuzun dişlerinin temizlenmesi için yeterlidir.

 
Etiketler: , , , , , , , , ,

Görüşlerinizi paylaşın