Hamilelik Bebek Okulöncesi
Minik Kaşif  

BEBEKLERDE CİLT TEMİZLİĞİ VE BANYO

108696410

 

 

 

 

 

Banyo yaptırmak; bebeğinizin gelişmesi, iştahının artması, uykusunun düzenlenmesi gibi yararlarından dolayı temizlenme amacından çok daha önemlidir.

 

 

 

Bebeğinizin ilk banyosu ancak göbek düştükten sonra, göbek yarası iyileşince yaptırılmalıdır. Bu sürede bebeğinizin vücudunu deri enfeksiyonlarından ve pişikten korumak için silme banyo ile temizleyebilirsiniz. Yumuşak bir bezi sabunlu suyla ıslatıp bebeğinizin vücudunu bu bezle silerek ve daha sonra durulama yaparak cilt temizliğini sağlayabilirsiniz. 107156966Silme sırasında bebeğinizin cildini tahriş etmemeye ve sabun kalıntısı bırakmamaya özen göstermelisiniz.

 

 

 

 

Genel olarak bebeğinize günde bir defa banyo yaptırmanız yeterlidir ancak hava çok sıcaksa, ikinci bir banyoyu da rahatlıkla yaptırabilirsin85189792iz. Bebeğinizin her banyosunda sabun kullanmanıza gerek yok. Bebeklerin ciltleri çok fazla kirlenmez. Hava koşullarının kötü zamanlarda veya uygun ortam sağlanamadığında bebeğinize günlük silme şeklinde banyo uygulayabilirsiniz. Bebeğinizin ortalama banyo süresi 5 dakika olmalıdır veya 10 dakikayı geçmemelidir. Özellikle idrar yolları enfeksiyonunda bebeğe küvet içinde değil duş şeklinde banyo yaptırılmalıdır. Bebeğinizde cilt kuruluğu varsa banyo sonrası uygun nemlendiricilerle cildini nemlendirmelisiniz.

 

 

 

Bebeğinizin banyosunu her gün aynı saatte, beslenmeden ve uyumadan önce yaptırmalısınız. TOK KARNINA BEBEĞİNİZE ASLA BANYO YAPTIRMAYIN. Böylece bebeğinizin kusmasını ve kusmuğunun akciğerlere kaçmasını engellemiş olursunuz. B

 
Etiketler: , , , , ,

Görüşlerinizi paylaşın